whatsapp support
شهریور 17, 1400

راهنمای نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

زمان تخمین زده شده مطالعه: 5 دقیقه

کاغذ دیواری اتاق کودک

این سوالات و چندین پرسش دیگر ممکن است پیش از انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک، به ذهن همه‌ی مادران برسد و انتخاب کاغذ دیواری را برای آن‌ها کمی سخت و پیچیده کند. در ادامه این پست چند نکته ساده و ضروری برای راهنمایی مادران در انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک تان آورده شده است. با چاپ سبحان همراه باشید تا انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک را برای شما راحت تر کنیم.

————

کاغذ دیواری اتاق کودک براساس جنسیت کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

همه ما می‌دانیم که انتخاب و خرید سیسمونی برای اتاق کودک و نوزاد بسیار شیرین و هیجان‌انگیز است و همه خانواده ها می خواهند که اتاق نوزاد برای قبل از ورودش دکوری مناسب داشته باشد. علیرغم تمایل ما به تزئین فضای داخلی اتاق نوزاد با توجه به جنسیت او، ذکر این نکته مهم است که تفاوت در طرح و رنگ المانی است که می‌تواند کاغذ دیواری ها را بر اساس جنسیت کودک تفکیک کند. براساس یک قانون کلی در جهان، همیشه برای نوزاد پسر رنگ آبی یا سبز روشن و برای نوزاد دختر رنگ صورتی یا گُلبهی انتخاب می شود. ولی در سنین بالاتر که کودکان حق انتخاب پیدا می کنند، رنگ یا تم دلخواه خودشان را انتخاب می کنند، و معمولا چندان تابع سلیقه والدین نیستند.

بیشتر بخوانید: چاپ کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق کودک براساس چیدمان و دکوراسیون

کاغذ دیواری اتاق کودک

انتخاب سبک و چیدمان دکوراسیون اتاق کودک جدید یکی از جذاب ترین اتفاقات دوران بارداری هر مادری است. به محض اینکه غریزه مادرانه شما شروع به کار کند، تنها چیزی که به دنبال آن هستید این است که چه رنگی مناسب است، چه مدل میز و صندلی را باید انتخاب کنید و چگونه اتاق کودک خود را به فضایی دنج برای او تبدیل کنید. در گذشته دکوراسیون اتاق کودک معمولاً شامل خرید وسایل با تم های مختلف حیوانات و انیمیشن بود، ولی طی چند سال اخیر اغلب گرایش ها به سمت رنگ های نود و خنثی است.

انتخاب کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک دو حالت کلی دارد:

1-انتخاب کاغذ دیواری متناسب با رنگ و موضوع سایر المان های اتاق

در این حالت شما باید رنگ کلی کاغذ دیواری را براساس رنگ غالب فضا، مانند مبلمان و سرویس خواب، و… انتخاب نموده و در عین حال به این نکته هم توجه کنید که رنگ زمینه کاغذ دیواری باید به گونه‌ای باشد که با رنگ فضا در تضاد باشد تا جلوه کاغذ دیواری از بین نرود و دیده شود.

—-

بیشتر بخوانید: چاپ تابلو کنواس اتاق کودک

————–

2-انتخاب کاغذ دیواری به عنوان نقطه کانونی اتاق و متمایز کردن با سایر المان های اتاق

در این حالت رنگ زمینه و اصلی کاغذدیواری به نحوی انتخاب می شود که کاغذدیواری کودک شما در تضاد با سایر المان ها، به عنوان نقطه کانونی اتاق در نظر گرفته ‌شود. به طوری که اولین چیزی که در اتاق بچشم می آید، کاغذ دیواری باشد. این حالت زمانی رخ می دهد که شما اغلب مبلمان و سرویس خواب را رنگ سفید یا نود تهیه کنید!

بیشتر بخوانید: چاپ پلات و پوستر اتاق کودک

————-

کاغذ دیواری اتاق کودک متناسب با سن کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

اتاق کودک جایی است که برای مدت طولانی فضای شخصی فرزند شما خواهد بود، بنابراین اگر قصد ندارید در آینده ای نزدیک دوباره برای تغییر کاغذ دیواری هزینه ای شود، از انتخاب طرح هایی که خیلی کودکانه هستند، خودداری کنید. پیشنهاد ما این است که در این مورد خاص، به رنگ های خنثی و نود فکر کنید.

————-

چیدمان کاغذ دیواری به شکل لتی

یکی از راه های ست کردن کاغذ دیواری اتاق نوزاد و کودکان، ست کردن چند لت مختلف باهم است. به این شکل که برای هر وجه از دیوار، از یک طرح مجزا که با طرح های دیگر هماهنگی دارد استفاده می شود. با اینکار در انتخاب رنگ و طرح دست شما باز است، و محدود به رنگ یا تم خاصی نیستید.

————-

چاپ کاغذ دیواری طرح دلخواه

اتاق کودک را حتی الامکان شلوغ نکنید؛ اما پیشنهاد می کنیم با توجه به این که کودک شما حداقل برای چندین سال نمی تواند از جزئیات به کار برده شده در اتاق خود لذت ببرد، سعی کنید طرح کاغذ دیواری را برای چاپ انتخاب کنید که از نظر خودتان جذاب و دلنشین باشد. بعدها که کودک بزرگ شد و به درک محیط اطراف رسید، می توانید با توجه به سلیقه و علاقه اش طرح را تغییر دهید. خیلی استرس نداشته باشید زیرا فرآیند انتخاب کاغذ دیواری برای کودک می تواند مانند خرید سیسمونی یک تجربه سرگرم کننده باشد؛ بنابراین هنگام طراحی فضای اتاق کودک، به یاد داشته باشید که هیچ چیز دائمی نیست و هر زمان که خواستید، می توانید با تغییر کاغذ دیواری ها و نوع چیدمان آن ها فضا را برای خودتان دگرگون کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
Call us
مقالات مشابه
طرح کاغذ دیواری اتاق کودک

معرفی 10 طرح کاغذ دیواری کودکانه فانتزی برای اتاق بچه ها

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک یا کاغذ دیواری کودکانه فانتزی از جمله جذاب‌ترین و در عین حال سخت‌ ترین امور مربوط به دکوراسیون اتاق کودک و فضاهای تفریحی کودکان است. پس اگر به عنوان یک طراح قصد دارید تغییری در دکوراسیون مهد کودک یا کودکستان یا فضای بازی بچه ها بدهید، یا مادری مهربان […]

چاپ بنر عریض سان استار

آشنایی با بنر عرض بالا و کاربردهای آن

مهمترین مدیای چاپ و تبلیغات فضای باز در سایز وسیع، بنر عریض است. این بنرها بهترین گزینه برای هر نوع اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی از جمله بیلبوردهای تبلیغات شهری، اعلان‌های عمومی درون شهری، تابلو سردر فروشگاه‌های بزرگ، تبلیغات گسترده فرهنگی ارگانها و سازمانها و… محسوب می‌شود. بنر عریض در بین مشتریان به چاپ بنر عرض 5 […]

متن بنر تسلیت

متن بنر تسلیت؛ گلچین 12 متن برگزیده تسلیت

چاپ بنر تسلیت و انتخاب متن بنر تسلیت، اولین ابزار ادای احترام رسمی و عرض تسلیت و همدردی با خانواده های داغدار است. عوامل متعددی از جمله کیفیت چاپ، زمان تحویل، تنوع در طرح در زمان چاپ بنر تسلیت بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. اما متن بنر تسلیت و پیام درج شده در آن نیز […]

چاپ بنر نمایشگاهی غرفه فروشگاه رفاه

چاپ بنر نمایشگاهی، تکنیک طلایی موفقیت در بازاریابی نمایشگاهی

از آنجایی که نمایشگاه های بین المللی محلی محصولات و خدمات جدیدی به مشتریان ارائه می دهند و بازاریابی نمایشگاهی نیز روشی برای فروش بهتر محصولات است. بنابراین می توان گفت بازاریابی نمایشگاهی یک ابزار کارآمد و مهم برای افزایش میزان فروش است. در بازاریابی و تبلیغات نمایشگاهی، تکنیک ها و ابزارهای متعددی وجود دارد […]