پس از  اتمام طراحی یک محصول چاپی، مرحله بعدی چاپ آن محصول براساس استانداردهای لازم است. از این رو ما در مجموعه چاپ سبحان به کمک پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای تخصصی و با نظارت کارشناسان مجرب و حرفه‌ایی بصورت تخصصی فایل‌های ارسالی شما مشتریان عزیز را بررسی می‌نماییم تا تمامی نکات و استانداردهای مورد نیاز برای چاپ با کیفیت و مطلوب محصول شما فراهم گردد.

اگر بخواهیم به طور شفاف‌تر بیان کنیم، بخش عمده کنترل کیفیت یک محصول، به پیش از چاپ آن برمی‌گردد. زیرا بسیاری از فایل‌های طراحی که برای چاپخانه‌ها ارسال می‌شوند دارای مشکلات پنهانی هستند که بعضا در ظاهر اصلا مشخص نیستند، اما متاسفانه در فرآیند چاپ و نتیجه نهایی به صورت ایرادهای رنگی و چاپی نمایان می‌شوند.

از این رو ما فایل طراحی شما را از جهات مختلف بررسی می‌کنیم و در صورت مشاهده هرگونه مسئله و یا مغایرت با نکات چاپ و صحافی حتما به شما اطلاع می‌دهیم. در این میان اگر امکان اصلاح آن‌ها توسط ما وجود داشته باشد خود ما انجام خواهیم داد؛ در غیر این صورت اگر مشکلات موجود به‌گونه‌ای باشند که اصلاح آن‌ها باید حتما توسط شما انجام گیرد، همه موارد را با شما در میان خواهیم گذاشت و شما را راهنمایی خواهیم کرد تا پس از ویرایش‌های لازم مجددا فایل صحیح خود را برایمان ارسال نمایید.

.

البته در نظر داشته باشید که:

اگر فایل طراحی که برای ما ارسال می‌کنید به خودی خود از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد و نکات اولیه و ضروری پیش از چاپ در آن رعایت نشده باشد، ما هر چقدر هم که تلاش کنیم تا با ایجاد تغییرات به بهبودی فایل شما کمک کنیم در پایان کار به نتیجه دلخواهی در چاپ نخواهیم رسید. پس پیشنهاد می‌کنیم که پیش از طراحی و ارسال فایلتان برای چاپخانه نگاه کوتاهی به راهنمای آماده‌سازی فایل چاپی که در سایت چاپ سبحان قرار داده شده است، بیندازید.

همچنین توصیه دیگر ما برای جلوگیری از کاهش کیفیت فایل طراحی، ارسال آن با فرمت (ساختار) PDF برای ما است. گرچه امکان ذخیره‌سازی و ارسال فایل طراحی با فرمت‌های دیگری همچون TIFF و JPG نیز وجود دارد اما در این میان همچنان فرمت PDF مناسب‌ترین فرمت برای چاپخانه‌ها است. چرا که در ساختار آن کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی و وضوح بالایی خواهند داشت.

لازم به ذکر است چنانچه کوتاهی یا اشکالی‌ در خدمات‌رسانی یا در چاپ محصولات از سوی ما وجود داشته باشد، ما مسئولیت آن را پذیرفته و روندهای جبرانی مشخصی را در پیش خواهیم گرفت؛ اما بطور کلی در موارد ذیل در صورتی که محصول معیوب به چاپخانه ارجاع داده شود، از سوی کارشناسان ما رسیدگی خواهد شد:

.

.

  • آسیب دیدگی‌ محصول

در موارد نادر ممکن است آسیب‌هایی‌ به محصول وارد شود که از کنترل ما خارج است. این موارد عبارت‌اند از: خیس شدن محصول در هنگام ارسال، پارگی‌ محصول، تا خوردگی، تاب برداشتن محصول، شکستگی سازه، کامل چاپ نشدن طرح، وجود اشیا یا لکه‌هایی‌ روی محصول که طی‌ فرایند چاپ به صورت تصادفی زیر روکش لمینت جای گرفته‌اند. چنانچه محصول شما از چنین آسیب دیدگی‌هایی برخوردار است، موضوع را در اسرع وقت به اطلاع ما برسانید، تا کارشناسان متخصص ما در چاپ سبحان ایراد مطرح شده را بررسی‌ کرده و در صورت تایید، سفارش شما مشمول گارانتی چاپ ‌شود. در این حالت، محصول شما مجددا با نظارت کامل، چاپ و برایتان ارسال می‌شود.

توضیح ضروری: محصول مرجوعی باید بدون کم و کاست و در شرایط اولیه‌ بسته‌بندی و همراه با تمام اقلام جانبی برای چاپ آقا ارسال شود. مرسوله‌ای که به این شرکت مرجوع می‌کنید حتما می‌بایست در بسته بندی اولیه باشد؛ در غیر این صورت از پذیرش ایراد مطرح شده معذوریم و نمی‌‌توانیم شرایط مرجوعی را برای سفارش شما اعمال کنیم.

.

.

  • کامل چاپ نشدن طـرح

در موارد نادر و به خاطر خطاهای چاپی امکان دارد که تصویر طرح به طور کامل بر روی بنر چاپ نشود و به عنوان مثال چند سانتی‌متر از بنر خالی بماند. در صورتی که طرح شما به طور کامل یا به درستی روی بنر چاپ نشده باشد، در اسرع وقت پس از دریافت محصول، به ما اطلاع دهید و فقط بنر را برای ما ارسال کنید. کارشناسان فنی ما در ‌چاپ سبحان، ایراد مطرح شده توسط شما را بررسی می‌کنند و در صورت تایید، سفارش شما مشمول گارانتی شده و مجددا با دقت و نظارت کامل، بنر چاپ و برای شما ارسال می‌شود.

.

.

  • ایراد رنـگی در چاپ محـصول

در موارد نادر و به خاطر خطای احتمالی چاپ، امکان دارد که تصویر یا رنگ طرح به طور کامل بر روی محصول چاپ نشود و به عنوان مثال، چند سانتی‌متر از محصول خالی از طرح مانده و در محدوده مشخص خود قرار نگرفته باشد، یا رنگ محصول چاپ شده با رنگ فایل ارسالی تطابق نداشته باشد. در چنین شرایطی، باید در اسرع وقت و پس از دریافت محصول، موضوع را به ما اطلاع دهید و محصول را برای ما ارسال کنید. کارشناسان فنی چاپ سبحان، ایراد مطرح شده از سوی شما را بررسی کرده و در صورت تایید، سفارش شما مشمول مرجوعی می‌شود. سپس سفارش مجددا با دقت و نظارت کامل، چاپ و ارسال می‌گردد.

توضیح ضروری 1: در صورتی که مود رنگی فایل ارسالی شما RGB باشد، اختلاف رنگ فایل و محصول چاپی به احتمال بسیار زیاد رخ می‌دهد و در این صورت محصول شما مشمول مرجوعی نمی‌شود! زیرا مود رنگی فایل ارسالی باید CMYK باشد تا در چاپ، رنگ‌ها در نزدیک‌ترین تناژ به رنگ فایل ارسالی چاپ شوند.

توضیح ضروری 2: فایل طراحی هر محصولی، درصد رنگی خاص خود را دارد. بعنوان مثال درصد رنگ های یک فایل برای چاپ کاتالوگ یا کارت ویزیت، با درصد رنگ های فایل طراحی برای چاپ بنر متفاوت است. بنابراین در صورتی که به علت رعایت نکردن این درصد رنگ ها، اختلاف رنگی در محصول چاپ شده ایجاد شود، محصول شما مشمول مرجوعی نمی‌شود! زیرا طراح موظف است درصد هر رنگ را متناسب با نوع چاپ انتخاب نماید، و چک کردن این موضوع بر عهده اپراتور چاپ نیست.