whatsapp support
تیر 16, 1400

چاپ بنر عریض؛ آشنایی با بنر عرض بالا و کاربردهای آن

زمان تخمین زده شده مطالعه: 8 دقیقه

چاپ بنر بیلبورد تبلیغاتی سان استار بلوبری

مهمترین مدیای چاپ و تبلیغات فضای باز و سایز وسیع، چاپ بنر عریض است. این بنرها بهترین گزینه برای هرگونه اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی از قبیل بیلبوردهای تبلیغات شهری، اعلان‌های عمومی درون شهری، تابلو سردرب فروشگاه‌های بزرگ، تبلیغات گسترده فرهنگی ارگانها و سازمانها و… محسوب می‌شود. منظور از چاپ بنر عریض، چاپ بنر عرض 5 متر است؛ به این معنا که حداکثر عرض رول قابل چاپ 5 متر است. در این مقاله قصد داریم شما را با چاپ بنر عریض، انواع و کاربردهای گسترده آن آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

.

معرفی بنر عریض

بنر عریض، از نظر متراژ عرض رول کمی بزرگتر از بنر عادی است. چاپ بنر در حال عادی در رول عرض 3.2 متر انجام می شود، ولی در بنر عریض، چاپ تا عرض 5 متر انجام می شود. البته باید توجه فرمایید که این اندازه یعنی 5 متر عرض قابل چاپ است، و طول بسیار بیشتر از این نیز می تواند باشد.

همچنین برای چاپ عرض های بیشتر نیز هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، زیرا می توان طرح را بصورت لت بندی چاپ کرد، و قطعات را توسط چسب بنر به هم چسباند و یک بنر یکپارچه بزرگ، بدون محدودیت سایز را تولید کرد. ابعاد و اندازه این بنرها نقش بسزایی در جلب توجه و تاثیرگذاری محتوای آن دارد؛ به عبارت دیگر هرچه ابعاد بنر عریض‌تر و بزرگتر باشد، امکان دید بهتری از نمای دور برای مخاطبان دارد.

.

انواع بنر عریض

بنرهای عریض در کل باهم هیچگونه تفاوتی ندارند، ولی در نوع متریال و پوشش سطح با هم متفاوت هستند، که پیش از ثبت سفارش و با توجه به هدف، و برنامه تبلیغاتی خود باید از آنها اطلاع داشته باشید تا در نهایت نتیجه مطلوبی کسب کنید:

چاپ بنر بیلبورد تبلیغاتی سان استار

انواع بنر عرض بالا از نظر پوشش سطحی

بنرها از نظر پوشش سطحی به دو گروه تقسیم میشوند:

بنر عریض مات

بنر عریض مات، سطح کاملا مات و یکنواختی دارد. رفلکس یا برگشت نور ندارد و در مکان هایی که بطور مستقیم در معرض تابش نور خورشید، نور مهتابی یا هرگونه نور محیطی قرار دارد، مناسب است.

.

.بنر عریض براق

بنر عریض براق، سطح کاملا براق و یکنواختی دارد. رفلکس یا برگشت نور دارد و در مکان هایی که بطور مستقیم در معرض تابش نور خورشید، نور مهتابی یا هرگونه نور محیطی قرار دارد، مناسب نیست زیرا نور را برمی گرداند و باعث می شود، که طرح بخوبی دیده نشود و زمان و هزینه شما اتلاف شود.

.

انواع بنر عرض بالا از نظر ضخامت ورق

بنرها از نظر ضخامت ورق تنوع زیادی دارند، ولی در این مقاله ما پر مصرف ترین های بازار ایران را به شما معرفی میکنیم:

چاپ بنر 13 اُنس

بالاترین انس بنری که در ایران مصرف می شود، بنر 13 انس است. البته بنر انس های بالاتر مثل 16 و 18 انس هم وجود دارد که مصارف خاصی دارند؛ به عنوان مثال بنر دو طرفه یا همان لمپوست. ولی ما در اینجا بیشتر در مورد بنر 13 انس صحبت میکنیم. خود بنرهای 13 انس نیز در مدل های گوناگونی موجود هستند. بعنوان مثال بنرهای 13 انس در بافتهای 300*300 و 300*500 و 500*500 و در موارد خیلی خاص 500*1000 تولید می شوند. منظور از بافت تار و پود ابریشمی است، که هنگام تولید بنر عریض به کار می رود. هر چقدر مقدار تار و پود به کار رفته در آن بیشتر باشد، مقاومت بنر در برابر پاره شدن و باد بیشتر میشود.

بعد از موضوع بافت یا همان تار و پود، موضوع مهمتر کیفیت بنر برای چاپ است. کارخانه ای که بنر 13 انس را تولید کرده، و کشوری که بنر در آنجا تولید شده و نیز موادی که بنر با آنها تولید شده از موضوعات بسیار مهم در خروجی نهایی چاپ می باشد، که هر کدام از این فاکتورها کیفیت خروجی نهایی را تعیین می کند.

.

چاپ بنر 10 اُنس

بنر 10 انس مقاومت کمتری نسبت به 13 انس دارد، اما از لحاظ کیفیت چاپ تفاوتی با بنر 13 انس ندارد، بیشترین مصرف را بین سایر بنرها دارد، مانند چاپ بنر تسلیت و یا چاپ بنر تولد، یا بنرهای مناسبتی مختلف و تبلیغاتی. به طور معمول تمامی کارها بر روی بنر 10 انس چاپ می شوند، مگر اینکه مشتری درخواست انس بالاتر یا پایین تر را داشته باشد. در خصوص بافت بنر نیز همان موضوعاتی که در بالا برای بنر 13 انس ذکر شد برای این نوع نیز مطرح است. در مورد کیفیت تولید بنر نیز کشور تولید کننده، برند محصول و… در خروجی نهایی کار تاثیر چشمگیری ندارد.

.

چاپ بنر 8 اُنس

چاپ بنر 8 انس کمترین انس بنر موجود در بازار است. از بنرهای 8 انس برای استفاده در داخل سازه رول آپ (کرو و یا ساده)، استفاده در فریم های تبلیغاتی چرخان، چاپ جهت بنرهای کوچک جهت نصب روی دیوار فضای داخلی یا روی شیشه ها و یا برای کارهای تیراژی که استفاده 3-2 روزه دارد، و پایین بودن قیمت چاپ بنر اولویت بالاتری دارد، استفاده میشود. در نظر داشته باشید، که مقاومت بنرهای 8 انس بسیار پایین است، و حتی می توان آن را با دست پاره کرد. پس در صورتی که دوام بالای کار برایتان مهم است، این مورد را مد نظر داشته باشید. قاعدتاً این بنر نیز مانند سایر بنرها دارای تار و پود و بافت با تراکم کمتری است.

.

تفاوت چاپ بنر عریض با چاپ بنر عادی در چیست؟

یکی از راه های نمایان کردن بنر و جلب توجه بیشتر آن برای مخاطبان، استفاده از ابعاد بزرگ است؛ به طوری که از فواصل دور و نقاط بیشتری قابل مشاهده باشد. برای چاپ بنرها در سایز عریض، دو راه وجود دارد؛ روش اول استفاده از بنرهای چند پارچه است که در این روش، قطعات هم سایز بنر که طرح به صورت لت بندی روی آنها چاپ شده، به هم متصل می شوند و البته این روش توصیه نمی شود و روش دیگر چاپ بنر در عرض بسیار بزرگ است. لازم به ذکر است که در این روش نیز مساله ای که محدودیت ایجاد میکند، عرض بنر است. اما طول بنر در هر ابعادی قابلیت چاپ دارد.

بزرگترین اندازه برای چاپ بنر در دستگاه های امروزی عرض 5 متر است. که برای بنر لارج فرمت مورد استفاده قرار گرفته و چاپ را بصورت یک پارچه در ابعاد بزرگ امکان پذیر می کند. مهمترین ویژگی چاپ بنر عریض، ابعاد آن است؛ بطور کلی عرض بنرهای موجود در بازار نهایتا 3.2 متر است، اما در بنرهای عریض طرح در ابعاد 3.20 تا 5 متر بصورت یکپارچه چاپ میشود، و بر این اساس طرحهای دارای ابعاد بالا تا عرض 5 متر را می‌توان در یک‌ بار چاپ و در قالب یک شیت، ‏ارائه داد.

 

کاربردهای چاپ بنر عریض

بنرهای عریض هم مانند تابلوهای تبلیغاتی، ابزاری برای اطلاع رسانی و تبلیغات پیام های تجاری شما هستند، اما از آنها بیشتر در مواردی که اطلاع رسانی در زمان محدودی در نظر گرفته شده باشد، استفاده می شود. زیرا بنرها بسیار مقرون به صرفه هستن، به سرعت آماده می شوند، در هر مکانی قابل نصب هستند و به راحتی می توان آنها را تعویض و با هزینه کم جایگزین کرد. مهمترین کابرد بنرها عبارتند از:

 • چاپ بنر بیلبوردهای تبلیغاتی عظیم شهری نصب شده در عرشه و پل ها، و اتوبان و بزرگراه های بین شهری
 • تبلیغات بیلبوردی و بنری شهری محصولات و برندها
 • اطلاع رسانی نمایشگاه ها و همایش ها و ایونت های ملی و بین المللی
 • تبلیغات هایپرمارکت ها، فروشگاه ها و فرهنگستان ها

.

مزایای چاپ بنر عرض بالا

بنرهای عریض در مقایسه با بنرهای معمولی، و نیز سایر ابزارهای تبلیغات فضای باز، دارای نکات مثبت و مزایای ویژه ای هستند که در ادامه به آن می پردازیم:

 • چاپ با هزینه ارزان و مقرون به صرفه
 • چاپ در طول‌های متفاوت و بدون محدودیت
 • چاپ با وضوح بالا، کیفیت عالی و بسیار سریع
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی، کشیدگی، پارگی و تابش آفتاب و بارش باران
 • رنگ‌ چاپ عالی و زیبا و با طول عمر بالا
 • چاپ یکدست با سطح یکنواخت

.

نکته مهم!

در استفاده از بنرهای عرض بالا، توجه به ضخامت بافت و کیفیت چاپ آن با در نظر گرفتن مدت زمان استفاده و کاربرد آن می باشد؛ برای مثال استفاده از بنرهای با ضخامت کم گزینه مناسبی برای فصول سرد سال و مناطق با باد شدید نمی باشد، چون امکان پارگی دارد.

با توجه به ارزش زمان و هزینه در بحث تبلیغات کسب و کارها، مجموعه چاپ سبحان افتخار دارد، خدمات چاپ بنر عرض 5 متر را با پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، بهترین و با کیفیت ترین متریال موجود در بازار ایران، و درجه عالی کیفی ارائه نماید.

.

پیش از ثبت سفارش چاپ بنر عرض 5 متر به این نکات توجه کنید

 1. اغلب کسانی که توان ارائه خدمات عرض 5 متر را ندارند، ممکن است در جهت جذب مشتری نکاتی را اعلام نمایند، از جمله اینکه می توان با ولد کردن (چسباندن بنر) این نقیصه را برطرف کرد، اما تجربه ما و تصاویری که نمایش داده شده گواه این است که این مطلب اساسا نادرست است.
 2. از مرکز چاپ و سایتی که خدمات دریافت می کنید مطمئن شوید! ممکن است مرکز مورد نظر این تجهیزات را دارا نباشد و نقش واسطه را ایفا نماید، که این مساله برای شما بار مالی به همراه خواهد داشت. پس بهتر است مستقیما و بدون واسطه از تولیدکننده اصلی خرید نمایید.
 3. عرض های متداول چاپ بنر و چاپ فلکس عرض بالا 3.8 و 4.2 و 5 متر می باشد، لذا در مواردی که ابعاد کار شما متفاوت باشد، اصطلاحا هزینه پرت کار و دور ریز بنر به عهده مشتری می باشد.

Call us
مقالات مشابه
چاپ کاغذ دیواری

محبوب ترین طرح های کاغذ دیواری در سال 2021

در سال اخیر، طرح کاغذ دیواری‌ بیشتر روی نقوش و طرح های گل برجسته، بافت‌های سه‌بعدی، رنگ‌های تناژ گرم و نیز بافت‌های الهام گرفته از طبیعت مانند بافت مشابه الیاف چوب پنبه، الیاف گیاهی، حصیر، نی و کاه تمرکز داشتند، و مدل‌های متنوعی از طرح‌های گل‌دار سنتی ایرانی و گل برجسته مدرن گرفته، طرح گیاهان […]

چاپ بوم مصنوعی

جذابیت های چاپ بوم مصنوعی و طبیعی

ایده‌های مختلفی برای ماندگار کردن خاطرات وجود دارد؛ چاپ عکس روی شاسی، طراحی فتوبوک‌های عاشقانه، مجموعه عکس پولاروید، ماگ، تقویم، مگنت و…، اما محصولی جدید و کاملا زیبا وجود دارد که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید؛ این محصول چاپ بوم مصنوعی یا بوم نقاشی است. معمولا ما بوم‌ها را به عنوان تابلوهای نقاشی […]

چاپ مستقیم آسمان مجازی

آسمان مجازی چگونه چاپ می‌شود؟

آسمان مجازی یکی از جدیدترین محصولات سقف کاذب و خانواده محصولات چاپ مستقیم است، که برای زیبایی دکوراسیون سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. آسمان مجازی معمولا از تایل‌های از جنس پلکسی با ابعاد 60 در 60 سانتیمتر تشکیل شده که از داخل نورپردازی می‌شود. طرح دلخواه مشتری با توجه به ابعاد و تعداد تایل‌ها به […]

چاپ وینیل و مش بعنوان پوستر دیواری

چاپ وینیل و مش؛ شباهت ها و تفاوت ها

حتما تا بحال استیکرهای تبلیغاتی متعددی را در شهر یا پشت شیشه فروشگاه های بزرگ دیده‌اید! بعضی از آن‌ها صاف، یکدست و براق هستند که به چاپ وینیل شهرت دارند، و بعضی دیگر مات و سوراخ دارند یا اصطلاحا لانه زنبوری که به آن ها چاپ مش گفته می شود. شاید برایتان سوال پیش آمده […]

سفارش آنلاین چاپ بنر

9 نکته طراحی برای سفارش چاپ بنر آنلاین

وقتی صحبت از طراحی و چاپ بنر آنلاین می‌شود یا سفارش چاپ بنر آنلاین، معمولا تمرکز افراد به سمت سادگی و جذابیت طرح در هنگام چاپ بنر می‌رود. به هر حال، شما فقط و فقط چند ثانیه وقت دارید، تا توجه شخص بیننده را جلب کرده و او پیام شما را بخواند. اگر قلم متن […]