whatsapp support
مرداد 10, 1400

آسمان مجازی چگونه چاپ می‌شود؟

زمان تخمین زده شده مطالعه: 5 دقیقه

چاپ مستقیم آسمان مجازی

آسمان مجازی یکی از جدیدترین محصولات سقف کاذب و خانواده محصولات چاپ مستقیم است، که برای زیبایی دکوراسیون سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. آسمان مجازی معمولا از تایل‌های از جنس پلکسی با ابعاد 60 در 60 سانتیمتر تشکیل شده که از داخل نورپردازی می‌شود. طرح دلخواه مشتری با توجه به ابعاد و تعداد تایل‌ها به صورت یکپارچه روی سطح آن‌ها چاپ می‌شود، که پس از نورپردازی جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت. سپس این تایل‌ها توسط شبکه‌بندی فلزی و یا قاب‌بندی در سقف نصب می‌شوند. جهت آشنایی کامل با چاپ یووی و فرآیند چاپ آسمان مجازی با ما همراه باشید.

——–

آسمان مجازی چیست؟

آسمان مجازی با طرح گل ارغوانی

آسمان مجازی از سه قسمت تشکیل شده است؛ تایل‌های آسمان مجازی، سازه‌های نورپردازی و سازه‌های سقف کاذب. در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم:

1. تایل‌های آسمان مجازی

تایل‌ها صفحاتی از جنس پلکسی مات یا براق هستند، که به شکل مربعی و در قطعات استاندارد 60*60، 90*90 و یا 120*120 و به صورت آماده فروخته می‌شوند. طرح دلخواه مشتری رو این صفحات چاپ می‌شود و پس از نصب در سقف مجموعه کامل آن، آسمان مجازی را تشکیل می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این تایل‌ها این موضوع است که تصاویر بزرگ به صورت لت‌بندی شده و تک تک روی هر کدام از تایل‌ها چاپ می‌شوند، که پس از نصب شکل یکپارچه به خود می‌گیرد، که از این جهت به چاپ بنر نیز شباهت دارد.

————-

2. سازه‌های نورپردازی

از عوامل موثری که در طبیعی جلوه دادن نمای آسمان مجازی نقش اساسی دارد، نورپردازی مناسب و کاملا اصولی می‌باشد. اولین و مهم‌ترین بخش در این نوع سقف‌ها، سازه‌های نورپردازی است که این سازه‌ها را به سقف اصلی متصل می‌کند. برای بوجود آوردن نور کافی و مطلوب از  نورپردازی با استفاده از LED، یا نورپردازی با استفاده از لامپ های FPLو یا نورپردازی با استفاده از لامپ های T4،T5 استفاده می‌شود.

اگر بخواهید در طراحی آسمان مجازی، شب و ستاره داشته باشید استفاده از کریستال‌های سوارسکی در نورپردازی توصیه می‌شود. این نوع کریستال‌ها ضد آب بوده و بسیار کم مصرف هستند. فیبر نوری هم نور زیادی تولید نمی‌کند اما کاربرد آن در ایجاد طرح‌های کهکشانی و ستاره‌ها در رنگ‌های مختلف است. ضد آب بودن و مصرف کم آن‌ها از ویژگی‌های مهم فیبر نوری است.

3. سازه سقف کاذب

این مرحله بعد از طراحی و ساخت سازه نورپردازی، و با رعایت یک  فاصله اصولی که برحسب نوع نورپردازی تعیین می شود اجرا خواهد شد. سازه سقف کاذب از تنوع زیادی برخوردار است که براساس بودجه مشتری و همچنین سلیقه او انتخاب می‌شود.

————

نحوه چاپ آسمان مجازی

آسمان مجازی و چاپ طرح کبوتر

آسمان مجازی توسط تکنولوژی چاپ مستقیم یا چاپ فلت بد، چاپ می‌شود. دستگاه چاپ مستقیم دستگاهی است که می‌تواند روی متریال، سطح اشیاء و در مجموع هر سطح کاملا صافی، چاپ باکیفیت و با وضوح بالا انجام دهد. این نوع چاپ دوام، ماندگاری و استحکام بالایی هم دارد. چاپ فلتبد روی هر سطحی می‌تواند به کلی زیبایی و جذابیت آن را تحت تاثیر قرار دهد و به آن ارزش افزوده بدهد.

در چاپ آسمان مجازی سیستم عملکرد این دستگاه‌ها به این شکل است که جوهر را به ذرات بسیار ریز در حد میکرون تبدیل می‌کند و روی سطح بصورت یکنواخت پخش می‌کند و هم‌زمان تحت دمای ناشی از هیتر دستگاه سریعا جوهر نشسته بر سطح را خشک می‌کند؛ سیستم چاپ روی بوم نقاشی، چاپ روی پلکسی، چاپ روی کاشی و… نیز به همین شکل است.

با توجه به استفاده از نور یووی در سیستم خشک‌کن دستگاه چاپ فلتبد و از سوی دیگر ساختار قوی، منسجم و بسیار ریز ذرات جوهر چاپ یووی، محصولات چاپی دستگاه فلتبد، دستگاه را از دو جنبه از سایر دستگاه‌ها، متمایز ساخته است. وجه تمایز اول، ماندگاری بسیار بالای چاپ در برابر تابش نور آفتاب، گرما و سرمای شدید هوا و نیز رطوبت است؛ وجه تمایز دوم رنگ‌های زنده و نزدیک به واقعیت جوهر چاپ مستقیم پس از چاپ و خشک شدن رنگ است.

—————-

کاربردهای چاپ آسمان مجازی

از چاپ مستقیم آسمان مجازی که به آن سقف کاذب چاپی، سقف کاذب طرح‌دار و یا سقف کاذب تصویری نیز می‌گویند، می‌توان در سقف شرکت‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، مهدکودک‌ها، فضای منزل مانند راهروها، سقف لابی، سقف اتاق کودک و یا اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی، استخرها و هر جایی که تصور کنید، استفاده کرد.

طرح چاپ شده روی آسمان مجازی می‌تواند به شکل آسمان واقعی، تصاویر کهکشان، اقیانوس، ستارگان، آکواریم و یا هر طرح دلخواه دیگری باشد؛ فقط دقت کنید که طرح انتخابی شما، با دیگر عناصر دکوراسیون داخلی مانند کاغذ دیواری تناسب داشته باشد.

——–

تصاویر مناسب چاپ آسمان مجازی

در انتخاب تصاویر آسمان مجازی به دو نکته باید دقت شود:

اول نوع تصویر؛ نوع تصویر انتخابی باید متناسب با سلیقه شما و دکوراسیون محیط باشد، رنگبندی ملایم و ترجیحا نزدیک به دکوراسیون سقف داشته باشد.

دوم کیفیت تصویر؛ در مورد کیفیت عکس‌ها نیز با توجه به اینکه سازه آسمان مجازی از داخل نورپردازی دارد، باید از بهترین تصاویر از نظر رزولوشن و جذابیت رنگ‌ها استفاده کرد. زیرا اگر تصویر از نظر کیفیت مشکلی داشته باشند بخاطر وجود نورپردازی بیشتر نمایان می‌شود؛ بنابراین کیفیت تصویر بسیار مهم است.

———

شرایط لازم برای نصب آسمان مجازی چیست؟

ابتدا باید سقف مورد نظر به وسیله سازه‌های کلیک، شبکه‌بندی شود. اندازه این شبکه‌ها یا همان تایل‌های آسمان مجازی بطور استاندارد 60 *60 می‌باشد. در مرحله بعدی باید نصب تایل‌های آسمان مجازی انجام شود که برای این کار باید ابتدا پشت سقف کاذب نورپردازی شود. در مرحله آخر باید تایل‌ها را به صورت پازل کنار یکدیگر بچینند تا تصویر انتخاب شده نمایان شود.

Call us
مقالات مشابه
انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق‌نشیمن+10 طرح منحصربفرد

یکی از بخش‌های خانه که معمولا بیش از سایر قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و محبوب‌تر هم هست، فضای نشیمن خانه است! انتخاب کاغذ دیواری برای این بخش کمی مشکل‌تر از سایر قسمت‌های خانه است، زیرا افراد مدت زمان بیشتری در نشیمن حضور دارند. برای انتخاب کاغذ دیواری نشیمن گزینه های مختلفی وجود دارد، که […]

طراحی و چاپ

نکاتی که یک طراح خلاق باید بداند

طراحی و چاپ در انواع چاپ بنر، چاپ یووی یا چاپ فلت بد جزو مشاغل پرهزینه محسوب می‌شود، و باید گفت که این هزینه‌ها صرفا مالی نیستند، بلکه زمان صرف شده برای دیزاین یک طرح نیز بخشی از این هزینه هاست. چیزی که یک طراح و مشتری می‌خواهد، طرحی مطلوب و مناسب است و نهایتا […]

کاغذ دیواری اتاق کودک

راهنمای نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

این سوالات و چندین پرسش دیگر ممکن است پیش از انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک، به ذهن همه‌ی مادران برسد و انتخاب کاغذ دیواری را برای آن‌ها کمی سخت و پیچیده کند. در ادامه این پست چند نکته ساده و ضروری برای راهنمایی مادران در انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک تان […]

تبلیغات بنری

آثار مثبت کمپین تبلیغات بنری در رشد مخاطبان

یکی از ابزارهای ارتباطی کسب و کارها با مخاطبان برای جذب مشتری جدید، تبلیغات است. تبلیغات در رسانه ها، تبلیغات در اینترنت، تبلیغات در فضای مجازی و تبلیغات محیطی؛ در این بین روش های تبلیغات محیطی نسبت به سایر انواع تبلیغ ها، از قدمت بیشتری برخوردار هستند. یکی از روش های تبلیغات محیطی، کمپین تبلیغات […]

چاپ استیکر ترنسپرنت

چاپ استیکر ترنسپرنت؛ مزایا، معایب و کاربردها

استیکر ترنسپرنت پشت چسب دار، از جنس PVC (پی وی سی) با کیفیت بسیار عالی و قابلیت چاپ با پوشش رنگ فوق العاده قوی و جذاب برای چاپگرهای با عرض پهن و کاملا سازگار با محیط زیست طراحی و ساخته شده است. کیفیت چاپ استیکر ترنسپرنت چه از نوع مات و چه از نوع براق […]