whatsapp support
مرداد 4, 1400

9 نکته طراحی برای سفارش چاپ بنر آنلاین

زمان تخمین زده شده مطالعه: 8 دقیقه

سفارش چاپ بنر آنلاین

وقتی صحبت از طراحی و چاپ بنر آنلاین می‌شود یا سفارش چاپ بنر آنلاین، معمولا تمرکز افراد به سمت سادگی و جذابیت طرح در هنگام چاپ بنر می‌رود. به هر حال، شما فقط و فقط چند ثانیه وقت دارید، تا توجه شخص بیننده را جلب کرده و او پیام شما را بخواند. اگر قلم متن خیلی کوچک ریز و کوچک باشد، پیام بنر چاپ شده با پس‌زمینه ترکیب می‌شود. اگر مقدار متن در مقایسه با تصویر بیشتر باشد، به راحتی خوانده نمی‌شود و به این ترتیب فرصت خود را از دست داده‌اید.

ما در این مقاله قصد داریم 9 نکته مهم و کاربردی در زمینه طراحی و اجرای چاپ بنر آنلاین را به شما ارائه دهیم، که باید پیش از سفارش چاپ بنر آنلاین به آن‌ها توجه کنید!

——

————

معرفی چاپ بنر آنلاین

سفارش چاپ بنر آنلاین

تولید یک محصول بخش اولیه ماجرا است، فروش و سود کردن از آن بخش دیگر است. البته از همه مهم‌تر اگر محصولی تولید شود، فروش و سودی نداشته باشد در واقع صاحب محصول وقت و سرمایه خود را تلف کرده است. اما فروش چگونه بهتر می‌شود؛ فرض کنید یک محصول تولید شده و آماده است که به بازار عرضه شود تا مردم آن را بخرند و از آن استفاده کنند. اما قبل از فروش و از همه مهم‌تر این است که آن محصول باید تبلیغ شود تا آشنایی لازم را همگان پیدا کنند.

هر چه تبلیغات جذاب‌تر باشد و محصول بهتر معرفی شده باشد، مخاطب‌های بیشتری جذب می‌کند و احتمال فروش زیاد و سود بالا است. تبلیغات نیز انواع مختلفی دارد، که مهم‌ترین آن‌ها چاپ بنر، چاپ فلکس،و… است. واضح است هر چه اندازه‌ی تبلیغات بنری بزرگتر باشد در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرد. بنرهایی که در خیابان و بزرگراه‌ها با موضوعات مختلف می‌بینیم، بیشتر در معرض دید هستند. اصل قضیه تبلیغ این است که اول محتوا و معرفی به‌طور دقیق باشد و با بازدید اکثریت همراه باشد و هم طرح و رنگ جذابی برای جلب توجه داشته باشد.

——–

—-

نکته شماره 1: قلم را طوری انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد

به اندازه و مقیاس طرح بنر خود فکر کنید. بنر شما با چه بلندی و تا کجا منتشر می‌شود؟ از چه مسافتی می‌خواهید مردم بتوانند بنر شما را بخوانند؟ به ویژه اگر سفارش چاپ بنر آنلاین شما، چاپ بنر عرض 5 متر است، رعایت این نکته خیلی ضروری است. براساس یک قانون کلی، به ازای هر 30 متر فاصله چشم بیننده تا طرح، اندازه قلم باید بین 20 سانتیمتر تا 2.5 متر باشد.

فراموش نکنید که هرچه سرعت عبور و مرور مخاطب شما سریعتر باشد، اندازه بنر و قلم نیز باید بزرگتر باشد. یعنی، فونت متن شما در یک بنر با هدف مخاطبی که در ترافیک آزادراه است، باید بسیار بزرگتر از یک بنر با هدف مخاطب پیاده یا دوچرخه سوار در یک پارک باشد. کارشناسان چاپ سبحان می‌توانند به شما کمک کنند فونت و اندازه قلم مناسبی را برای استفاده در بنر خود انتخاب کنید، تا اطمینان حاصل شود که توسط مخاطبان قابل خواندن است.

———-

نکته شماره 2: کلمات خود را آگاهانه انتخاب کنید

در فرآیند چاپ بنر تبلیغاتی، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا پیام خود را ارسال کنید، در این صورت اگر متن فقط در عرض یک یا دو ثانیه قابل خواندن و درک نباشد، توجه شخص را از دست داده‌اید. براساس یک قانون کلی، تناسب بین کلمات یا همان متن با تعداد سطرهای باید 3 به 5 باشد! یعنی در یک مثال قابل فهم، اگر سه خط متن دارید در هر خط فقط پنج کلمه وجود داشته باشد، یا اگر پنج خط متن دارید در هر سطر سه کلمه وجود داشته باشد. با اینکار سادگی طرح شما و به دنبال آن وضوح و سرعت انتقال متن حفظ می‌شود.

——

نکته شماره 3: جدی گرفتن تأثیر با رنگ‌های متضاد

برای اینکه طراحی بنر شما فقط در چند ثانیه از بین چندین و چند طرح متفاوت قابل تشخیص باشد، و سفارش چاپ بنر آنلاین شما نهایت تاثیرگذاری را داشته باشد، از ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید که حداکثر تأثیرگذاری را دارند و برای چشم درک و دریافت آن‌ها سریعتر و آسان‌تر است، مانند رنگ قرمز یا سیاه یا آبی! این کاری است که طراحان برای چاپ بک لایت و تابلوهای دارای نورپردازی نیز انجام می دهند.

نکته شماره 4: در انتخاب رنگ پس‌زمینه طرح دقت کنید

دانستن رنگ پس زمینه متناسب با طرح و هدف تبلیغاتی بنر شما (مانند پس‌زمینه جنگلی، دیوار آجری یا تک رنگ) به شما کمک می‌کند رنگ‌های متناقض و از نظر گرافیکی متناسب با بنر خود را انتخاب کنید. ممکن است یک حاشیه ضخیم سفید یا سیاه رنگ در اطراف لبه آگهی مورد نیاز باشد تا آن را از پس‌زمینه شلوغ کار متمایز کند. به یاد داشته باشید، بنری ساده که هدف و مفهوم در آن خودنمایی می‌کند، بسیار ارزشمند‌تر از طرح چاپی است که در آن مخلوط از رنگ‌های مختلف و طرح‌ها و تصاویر درهم پیچیده وجود دارد.

نکته شماره 5: طرح شما از چند جهت در معرض دید قرار دارد

آیا مردم فقط طرح روی بنر شما را می‌بینند یا طرح پشت بنر را نیز می‌بینند؟ در این صورت، ممکن است لازم باشد بنر دوطرفه چاپ کنید تا از ظرفیت تبلیغاتی هر دو طرف بنر استفاده کنید و پیام شما برای ترافیک مخاطبینی که در هر دو جهت بنر شما حرکت می‌کند، قابل مشاهده باشد.

——

نکته شماره 6: حتما ابعاد محل نصب را اندازه بگیرید

حتماً محوطه‌ای را که می‌خواهید بنر را آنجا آویزان کنید، اندازه بگیرید تا مطمئن شوید فضای کافی وجود دارد، به خصوص اگر در حال سفارش دادن خدمات چاپ بنر سفارشی برای یک رویداد خاص مانند یک مسابقه عمومی یا یک دیدار مجدد هستید. هیچ چیز بدتر از این نیست که بخواهید بنر خود را آویزان کنید و متوجه شوید که بنر شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچکتر از فضای نصب است! پس با دقت پیش از اقدام برای طراحی بنر، فضا را اندازه بگیرید.

—-

نکته شماره 7: میزان رقابت

اگر بنر خود را در محلی آویزان می‌کنید که تابلوهای دیگری نیز آنجا نصب هستند، یا بعبارتی میزان رقابت بالاست، باید بدانید که چگونه بنر خود را بیش از بقیه بنرها برجسته کنید. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد فونت نوشته بنر خود را بزرگتر کنید یا رنگ‌های شادتر و پر جنب و جوش‌تری انتخاب کنید. شاید ارزش آن را داشته باشد که قبل از طراحی، به محل مراجعه کنید تا ببینید که رنگ غالب سایر تابلوها چیست، تا در انتخاب رنگ‌ها بیشتر دقت کنید و نتیجه مطلوب‌تری بگیرید.

معمولا برای چاپ لارج فرمت نیز همین کار انجام می شود؛ از آنجایی که هزینه هایی اجرایی و زمانی چاپ بنر لارج فرمت بسیار بالاست، بنابراین طرح ها و نحوه اجرای کمپین های رقیب با دقت ارزیابی می شود تا از پرت هزینه جلوگیری شود.

———-

نکته شماره 8: انتخاب جنس مناسب برای چاپ

اگر قصد دارید بنر را در فضای خارج نصب کنید، حتما جنسی را انتخاب کنید که در مقابل وزش باد و باران مقاوم باشد، نصب آن آسان باشد. در مقابل تابش نور خورشید و با گذشت زمان رنگ چاپ آن از بین نرود یا محو و کم رنگ نشود. در متراژ متناسب با درخواست شما قابل چاپ باشد. در صورت نصب در تابلوهای دارای نورپردازی، قابلیت عبوردهی نور از خودش را داشته باشد و نکاتی از این دست که بهتر از پیش از چاپ حتما در مورد آن با بصورت جزئی‌تر و دقیق‌تر با کارشناسان فنی و حرفه‌ای ما مشورت کنید.

نکته شماره 9: انتخاب خدمات مناسب برای چاپ بنر

معمولا چاپخانه‌ها برای افزایش طول عمر محصول، سهولت در نصب بنر و نیز افزایش دوام و ماندگاری آن یکسری خدمات اعم از:

پانچ کردن، ولد کردن، دوربُری لبه‌های کار و… را نیز ارائه می‌دهند. هر کدام از این خدمات بسته به نیاز شما قابل انجام است. مثلا برای سهولت در نصب بنر در فضاهایی که قابی برای نصب ندارد، دورتادور آن را پانچ می‌کنند تا توسط طناب به راحتی قابل نصب باشد و یا برای زیبایی بیشتر کار، لبه‌های سفید رنگ پرت دوتادور کار را اصطلاحا دوربُری می‌کنند.

———

سفارش چاپ بنر آنلاین

———

چرا مشتریان چاپ سبحان را انتخاب می کنند!

کیفیت برتر؛ با سپردن سفارش چاپ بنر آنلاین خود به چاپ سبحان می‌توانید آسوده خاطر باشید که سفارش شما با دقت و بالاترین کیفیت چاپ خواهد شد. ما با داشتن ضمانت کیفیت، بهترین کیفیت چاپ را به شما ارائه می‌دهیم.

بهترین قیمت‌ها؛ چاپ سبحان مفتخر است با در اختیار داشتن کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات چاپ، سفارشات شما را با بهترین کیفیت و قیمت تضمین شده ارائه نماید.

دریافت سریع؛ چاپ سبحان سریع‌ترین زمان ارسال سفارشات فوری را در بین مجموعه‌های صنعت چاپ دارد. شما می‌توانید سفارشات چاپ شده خود را تنها در طی چند ساعت در کلیه نقاط شهر تهران و در استان‌ها توسط سرویس تیپاکس دریافت نمایید.

خدمات مشتریان؛ اگر نیاز به مشاوره قبل از سفارش دارید یا برای ثبت سفارش نیاز به راهنمایی دارید؟ کارشناسان متخصص و زبده ما 7 روز هفته در پنل تلگرام و واتساپ مجموعه طی ساعات کاری آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه خدمات می‌باشند.

استعلام آنلاین قیمت؛ شما در هر لحظه می‌توانید از طریق پنل تلگرام ما و تماس تلفنی، هزینه‌های پروژهای چاپی خود را بصورت دقیق و لحظه‌ایی برآورد نمایید. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات قیمت موجود در بازار، متاسفانه استعلام قیمت آنلاین در سایت فعلا مقدور نیست.

چاپخانه‌ای مجهز؛ چاپ سبحان مجهز به کامل‌ترین، پیشرفته‌ترین و بروزترین دستگاه‌های چاپ است و هم اکنون خدمات چاپ در طیف وسیعی از نیازمندی‌های مشتریان را ارائه می‌نماید.

5/5 - (5 امتیاز)
Call us
مقالات مشابه
طرح کاغذ دیواری اتاق کودک

معرفی 10 طرح کاغذ دیواری کودکانه فانتزی برای اتاق بچه ها

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک یا کاغذ دیواری کودکانه فانتزی از جمله جذاب‌ترین و در عین حال سخت‌ ترین امور مربوط به دکوراسیون اتاق کودک و فضاهای تفریحی کودکان است. پس اگر به عنوان یک طراح قصد دارید تغییری در دکوراسیون مهد کودک یا کودکستان یا فضای بازی بچه ها بدهید، یا مادری مهربان […]

چاپ بنر عریض سان استار

آشنایی با بنر عرض بالا و کاربردهای آن

مهمترین مدیای چاپ و تبلیغات فضای باز در سایز وسیع، بنر عریض است. این بنرها بهترین گزینه برای هر نوع اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی از جمله بیلبوردهای تبلیغات شهری، اعلان‌های عمومی درون شهری، تابلو سردر فروشگاه‌های بزرگ، تبلیغات گسترده فرهنگی ارگانها و سازمانها و… محسوب می‌شود. بنر عریض در بین مشتریان به چاپ بنر عرض 5 […]

متن بنر تسلیت

متن بنر تسلیت؛ گلچین 12 متن برگزیده تسلیت

چاپ بنر تسلیت و انتخاب متن بنر تسلیت، اولین ابزار ادای احترام رسمی و عرض تسلیت و همدردی با خانواده های داغدار است. عوامل متعددی از جمله کیفیت چاپ، زمان تحویل، تنوع در طرح در زمان چاپ بنر تسلیت بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. اما متن بنر تسلیت و پیام درج شده در آن نیز […]

چاپ بنر نمایشگاهی غرفه فروشگاه رفاه

چاپ بنر نمایشگاهی، تکنیک طلایی موفقیت در بازاریابی نمایشگاهی

از آنجایی که نمایشگاه های بین المللی محلی محصولات و خدمات جدیدی به مشتریان ارائه می دهند و بازاریابی نمایشگاهی نیز روشی برای فروش بهتر محصولات است. بنابراین می توان گفت بازاریابی نمایشگاهی یک ابزار کارآمد و مهم برای افزایش میزان فروش است. در بازاریابی و تبلیغات نمایشگاهی، تکنیک ها و ابزارهای متعددی وجود دارد […]