whatsapp support
خرداد 24, 1400

چاپ بنر تبلیغاتی؛ پرمخاطب ترین ابزار تبلیغات محیطی

زمان تخمین زده شده مطالعه: 6 دقیقه

چاپ بنر تبلیغات محیطی

معمولا وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود، اغلب ما به یاد رسانه‌هایی مانند تلویزیون، رادیو و یا نهایتا چاپ بنر بیلبوردهای بزرگ سطح شهر می‌افتیم، ولی واقعیت این است که دنیای تبلیغات بسیار گسترده و وسیع است، و ابزارهای متعددی دارد. یکی از این ابزارها چاپ بنر تبلیغاتی است.

تبلیغات محیطی، رسانه‌‌‌ای تبلیغاتی‌ است که هدف آن درگیر کردن مخاطبانی است که پیش‌تر تبلیغات اولیه یک کسب و کار را در سایر رسانه‌ها دیده‌اند. به عبارت دیگر برای تقویت پیامی که توسط سایر رسانه‌ها مانند تلویزیون، نشریات یا حتی سوشال مدیا قبلا اجرا شده و اکنون لازم است اقدامی انجام شود، تا در ذهن مردم ماندگارتر شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع چاپ بنر تبلیغاتی آشنا کنیم.

.

معرفی انواع چاپ بنر تبلیغاتی

چاپ بنر تبلیغاتی سان استار

تبلیغات محیطی که به آن outdoor advertising نیز گفته می‌شود، یعنی تبلیغاتی که در سطح شهر و در مکان‌هایی که در معرض دید عموم قرار دارد، اجرا می‌شود. چاپ بنر عرض 5 متر بیلبوردهای تبلیغاتی، پوسترهای عظیمی که روی دیوار ساختمان‌ها نصب می‌شوند، نمایش‌گرهای دیجیتالی، تزئینات سه‌بعدی، بنرهای نصب شده در بزرگراه‌ها و اتوبان‌های سطح شهر، و سایر پوسترهای نمایشی که در مراکز خرید شلوغ و مناطق تجاری دیده می‌شود، همگی ابزارهای تبلیغات محیطی و تبلیغات چاپی هستند، که در ادامه قصد قدرتمندترین و مخاطب‌سازترین داریم آن‌ها را معرفی کنیم:

.

چاپ بنر بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردها معمولا در ابعاد و اندازه‌های استاندارد و طبق اصول و سیستم اندازه‌‌ی مشخصی بر مبنای دامنه‌‌ی دید مخاطبان طراحی و اجرا می‌شوند. بنر بیلبوردها نیز مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، می‌توانند در سطح ملی و برای پوشش دادن بازار محلی و منطقه‌ای اجرا شوند. با این حال، ممکن است برنامه‌های تبلیغاتی محلی نیز وجود داشته باشند که منطقه‌‌ی جغرافیایی، جمعیتی یا دسته‌ی خاصی از افراد را مخاطب قرار دهند.

بنر بیلبوردها، تأثیرگذاری بسیار بالایی دارند، آگاهی مخاطبان را افزایش می‌دهند و سریع قابل دسترسی هستند. همچنین به دلیل هزینه پایین در مقایسه با دیگر انواع تبلیغات با صرف هزینه، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند. در مورد بنر بیلبوردهای عظیم نیز همین‌گونه هست زیرا هزینه اجاره بیلبورد و چاپ بنر عرض بالا در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی (مانند رسانه‌ها) هزینه کمتری دارد.

.

چاپ بنر دو طرفه تبلیغاتی

استرابورد یا بنر دو طرفه نوع استند تبلیغاتی ایستاده است، که سایز آن به طور معمول کوچک‌تر از بنر بیلبوردهای تبلیغاتی است، و در قطع مستطیل عمودی طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. استرابورد‌ها نقایص و ایرادات تبلیغات نسل‌های پیش از خود را، در این سایز و اندازه تبلیغاتی به خوبی برطرف کردند. استرابوردها مقاومت و پایداری خوبی در مقابل باد دارند، و هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تری را برای آژانس‌های تبلیغاتی در بردارند.

به دلیل پایین بودن هزینه چاپ بنر دو طرفه و همین‌طور سرعت در تعویض و نصب تبلیغات بر روی این سازه‌های استرابورد هزینه تبلیغات آنها نیز به نسبت ارزان‌تر است.

.

چاپ بنر استند تبلیغاتی

اﺳﺘﻨﺪ ایکس ﻧﻮﻋﯽ ﺳﺎزه ﭘﺮﺗﺎﺑﻞ و ﺳﺒﮏ وزن اﺳﺖ، ﮐﻪ برای تبلیغات محیطی از آن استفاده می‌شود. این سازه از دو بخش تشکیل شده است: بنر و پایه (یا همان استند). وزن این محصول بسیار سبک است و استند آن به شکلی است که به راحتی قابل جمع شدن است، و حمل آن نیز بسیار آسان است.

چاپ بنر استند یکی از پرکاربردترین و مقرون به صرفه برای تبلیغات محیطی و چاپ فضاهای بیرونی است. استند ایکس در تبلیغات نمایشگاهی نیز بسیار پرطرفدار است. سایزهای استاندارد این محصول 60 در 170 سانتیمتر و 90 در 200 سانتیمتر است.

.

چاپ تبلیغات تراتزیتی

تبلیغات ترانزیتی یا تبلیغات روی وسایل نقلیه (مانند: ماشین‌ها حمل کالا یا اتوبوس‌های BRT)، نوعی از تبلیغات محیطی هستند که روی وسایل نقلیه، مانند اتوبوس‌های شهری و بین شهری، کامیون یا وانت‌های حمل کالا، مترو و قطار مسافربری‌ و حتی در فرودگاه‌‌ها و دیگر ترمینال‌های مسافربری نصب می‌شوند. این دسته از تبلیغات محیطی به دلیل حضور در تردد در نقاط مختلف، و یا شهرهای مختلف، تعداد مخاطبان بسیار بیشتری را درگیر می‌کنند. سیستم حمل و نقل بعلت اینکه گستره زیادی از افراد را بصورت هدفمند تحت پوشش خود قرار می‌دهد، هزینه‌ی کمتری را نسبت به سایر رسانه‌های تبلیغاتی دارد.

تبلیغات روی اتوبوس‌ها و قطارها و در واقع وسایل نقلیه‌ای که بدنه شیشه‌ای دارند، توسط چاپ مش چسبدار انجام می‌شود. مش چون قابلیت عبوردهی نور را دارد، برای وسایل نقلیه عمومی مناسب است. برای تبلیغات روی بدنه سایر وسایل نقلیه چاپ وینیل یا استیکر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ وینیل هم بصورت براق و هم به صورت مات انجام می‌شود، که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

.

.مزیت های چاپ بنر تبلیغاتی در جذب مخاطب

چاپ بنر تبلیغات محیطی نقش پررنگی در جذب و ایجاد مخاطب دارد. این نقش مهم در سایه مزیت های هر یک از ابزارهای تبلیغاتی ایجاد شده، که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

.

انعطاف‌پذیری در مکان نصب بنر

تبلیغات محیطی می‌توانند در عرش پل‌ها، اتوبان‌ها، بزرگراه‌ها و نزدیک فروشگاه‌ها و هر جا که قوانین شهری و شهرداری اجازه دهد، نصب شوند و سطوحی از مخاطبان محلی، استانی و کشوری را پوشش دهند. محل نصب و اجرای تبلیغات و چاپ فضای باز با توجه به جامعه هدف و مخاطبان محصول یا خدمات شما مشخص می‌شود. به عنوان مثال ممکن است مخاطب محصول شما طبقه اقتصادی خاصی از جامعه باشد، در این صورت بهتر است چاپ بنر بیلبورد شما در مناطقی نصب شود، که احتمال دیده شدن توسط آن دسته از افراد در آن منطقه بیشتر باشد. مانند بنر بیلبورد تبلیغات جواهرفروشی‌ها که اغلب در مناطق متمول شهر اجرا می‌شوند.

.

قابلیت آگاهی بخشی گسترده

تبلیغات محیطی بخاطر تأثیرگذاری بالایی که در انتقال پیام دارند، که این اتفاق بخاطر ساده بودن پیام رخ می‌دهد، آگاهی زیادی در بین مخاطبان ایجاد می‌کند. کمپین‌های تبلیغات محیطی گسترده دقیقا به دلیل همین قابلیت ابزارها، پا به دنیای تبلیغات گذاشتند. زمانی که تبلیغات محیطی شما برای دفعات متعدد در معرض دید مخاطبان شما قرار می‌گیرد، این تکرار مداوم سبب ایجاد آگاهی و ماندگاری برند شما در ذهن مخاطب می‌شود. البته در اینجا نکته بسیار مهمی نهفته است، و آن چیزی نیست جز طراحی تبلیغ شما و پیام و محتوایی که دارد.

.

ماندگاری در ذهن مخاطب

چاپ بنر تبلیغات محیطی به دلیل اینکه در طول روز شاید بارها و بارها در معرض دید مخاطب قرار گیرند، در صورتی که پیام و محتوای خوبی داشته باشند به راحتی می‌توانند در مدت کوتاهی در ذهن مخاطب ثبت شوند. مردم نمی‌توانند این تبلیغات را خاموش کنند یا دور بیندازند، بلکه به دفعات تبلیغ را می‌بینند. همین تکرار و مدام در مقابل دیده‌گان مخاطب بودن، خواه ناخواه سبب ثبت و حک شدن نام برند شما در ذهن مخاطب می‌شود. مانند تبلیغات محصولات اسنوا در کمپین “فقط یه ایرونی میدونه، یه ایرونی چی میخواد” که بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی آن بطور گسترده در شهر تهران اجرا شد و مطمئنا برای مدت طولانی در ذهن مخاطب خود ثبت شد.

.

دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان

با توجه به اینکه انتخاب محل نصب بیلبوردها با صاحبان کسب و کارها و یا آژانس‌های تبلیغاتی است، تارگت کردن جامعه هدف تبلیغات کار آسانی است. بعلاوه تعداد افراد بسیار زیادی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد، حتی افرادی که شاید فقط یکبار تبلیغ را ببینند. اگر تارگت کردن جامعه هدف و محل اجرای تبلیغات به درستی انجام شود، شما به طیف گسترده‌ای از مخاطبان خود دسترسی خواهید داشت که این رویداد تحول خارق‌العاده‌ای در فروش شما ایجاد خواهد کرد.

.

سخن آخر

در این مطلب با چاپ بنر تبلیغاتی، انواع و کاربردهای متعدد آن آشنا شدیم، و آموختیم که برای هر هدف تبلیغاتی از کدامیک از خدمات چاپ بنر تبلیغاتی استفاده کنیم. اگر در مورد مطالب این مقاله سوالی داشتید، در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا به طور تخصصی پاسخگوی سوال شما باشیم. با آرزوی موفقیت 🙂

5/5 - (7 امتیاز)
Call us
مقالات مشابه
چاپ بنر و فلکس

با این تبلیغات محیطی فروش خود را 10 برابر کنید

هدف اصلی هر موسسه و کسب و کاری، فروش بیشتر محصولات و خدماتی است که ارائه می‌کند. برای رسیدن به این هدف، هر شرکتی می‌تواند از روش‌های مختلفی برای شناساندن خود به مشتریان استفاده کند. یکی از بهترین روش‌های که با کمک آن می‌توانید فروش خود را 10 برابر کنید، تبلیغات محیطی است. افزایش فروش […]

چاپ یووی

چاپ یووی؛ معرفی مزایا و کاربردهای چاپ UV

چاپ یووی یکی از جدیدترین و پرکاربردترین انواع چاپ مستقیم اجسام مسطح است، که به چاپ UV یا چاپ یووی فلت بد نیز شهرت دارد. در گذشته چاپ فقط در حد چاپ بنر، چاپ پلات و… انجام می‌شد، اما چاپ یووی نوآوری در دنیای صنعت چاپ بوجود آورد و این امکان را فراهم کرد که […]

5 مزیت تبلیغات روی وسایل نقلیه

5 مزیت فوق العاده تبلیغات روی وسایل نقلیه

شاید برای شما هم پیش‌ آمده باشد که در هنگام سفرهای درون‌ شهری با اتوبوس و یا مترو با عکس تبلیغات روی شیشه‌ های این وسایل نقلیه عمومی مواجه شده باشید. یا زمانی که در ترافیک‌ های شهری گیر کرده باشید، اتوبوس‌ های را ببینید که روی آنها پر از تبلیغات رنگارنگ و جذاب است […]

برندینگ نمایشگاهی

هر آنچه درباره برندینگ نمایشگاهی باید بدانید

در مقالات قبلی درباره روند طراحی و تدوین استراتژی تبلیغات محیطی توسط کسب‌وکارها صحبت کردیم. مایکل پورتر شرط دستیابی کسب‌وکارها به مزیت رقابتی را در تمایز محصول نسبت به رقبا یا کیفیت بالای آن قلمداد می‌کند. به‌عبارت دیگر، توجه به خواسته‌ها، نیازها و ذائقه مشتریان در مدل Productive پورتر دیده نشده است. به‌ مرور زمان […]

چاپ تابلو لایت باکس

چاپ تابلو فلکسی؛ راهنمای طراحی، چاپ و نصب

یکی از انواع مدل‌های تابلو تبلیغاتی، چاپ تابلو فلکسی است. چاپ تابلو فلکسی با توجه به مقرون به صرفه بودن و دوام و ماندگاری بالا، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای تبلیغات محلی کسب و کارهای کوچک است. اگر تاکنون از این ابزار استفاده نکرده‌اید، یا قصد به کارگیری آن را دارید اما نمی‌دانید که برای شروع […]