whatsapp support
خرداد 24, 1400

چاپ بنر تبلیغاتی؛ پرمخاطب ترین ابزار تبلیغات محیطی

زمان تخمین زده شده مطالعه: 6 دقیقه

چاپ بنر تبلیغات محیطی

معمولا وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود، اغلب ما به یاد رسانه‌هایی مانند تلویزیون، رادیو و یا نهایتا چاپ بنر بیلبوردهای بزرگ سطح شهر می‌افتیم، ولی واقعیت این است که دنیای تبلیغات بسیار گسترده و وسیع است، و ابزارهای متعددی دارد. یکی از این ابزارها چاپ بنر تبلیغاتی است.

تبلیغات محیطی، رسانه‌‌‌ای تبلیغاتی‌ است که هدف آن درگیر کردن مخاطبانی است که پیش‌تر تبلیغات اولیه یک کسب و کار را در سایر رسانه‌ها دیده‌اند. به عبارت دیگر برای تقویت پیامی که توسط سایر رسانه‌ها مانند تلویزیون، نشریات یا حتی سوشال مدیا قبلا اجرا شده و اکنون لازم است اقدامی انجام شود، تا در ذهن مردم ماندگارتر شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع چاپ بنر تبلیغاتی آشنا کنیم.

.

معرفی انواع چاپ بنر تبلیغاتی

چاپ بنر تبلیغاتی سان استار

تبلیغات محیطی که به آن outdoor advertising نیز گفته می‌شود، یعنی تبلیغاتی که در سطح شهر و در مکان‌هایی که در معرض دید عموم قرار دارد، اجرا می‌شود. چاپ بنر عرض 5 متر بیلبوردهای تبلیغاتی، پوسترهای عظیمی که روی دیوار ساختمان‌ها نصب می‌شوند، نمایش‌گرهای دیجیتالی، تزئینات سه‌بعدی، بنرهای نصب شده در بزرگراه‌ها و اتوبان‌های سطح شهر، و سایر پوسترهای نمایشی که در مراکز خرید شلوغ و مناطق تجاری دیده می‌شود، همگی ابزارهای تبلیغات محیطی و تبلیغات چاپی هستند، که در ادامه قصد قدرتمندترین و مخاطب‌سازترین داریم آن‌ها را معرفی کنیم:

.

چاپ بنر بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردها معمولا در ابعاد و اندازه‌های استاندارد و طبق اصول و سیستم اندازه‌‌ی مشخصی بر مبنای دامنه‌‌ی دید مخاطبان طراحی و اجرا می‌شوند. بنر بیلبوردها نیز مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، می‌توانند در سطح ملی و برای پوشش دادن بازار محلی و منطقه‌ای اجرا شوند. با این حال، ممکن است برنامه‌های تبلیغاتی محلی نیز وجود داشته باشند که منطقه‌‌ی جغرافیایی، جمعیتی یا دسته‌ی خاصی از افراد را مخاطب قرار دهند.

بنر بیلبوردها، تأثیرگذاری بسیار بالایی دارند، آگاهی مخاطبان را افزایش می‌دهند و سریع قابل دسترسی هستند. همچنین به دلیل هزینه پایین در مقایسه با دیگر انواع تبلیغات با صرف هزینه، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند. در مورد بنر بیلبوردهای عظیم نیز همین‌گونه هست زیرا هزینه اجاره بیلبورد و چاپ بنر عرض بالا در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی (مانند رسانه‌ها) هزینه کمتری دارد.

.

چاپ بنر دو طرفه تبلیغاتی

استرابورد یا بنر دو طرفه نوع استند تبلیغاتی ایستاده است، که سایز آن به طور معمول کوچک‌تر از بنر بیلبوردهای تبلیغاتی است، و در قطع مستطیل عمودی طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. استرابورد‌ها نقایص و ایرادات تبلیغات نسل‌های پیش از خود را، در این سایز و اندازه تبلیغاتی به خوبی برطرف کردند. استرابوردها مقاومت و پایداری خوبی در مقابل باد دارند، و هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تری را برای آژانس‌های تبلیغاتی در بردارند.

به دلیل پایین بودن هزینه چاپ بنر دو طرفه و همین‌طور سرعت در تعویض و نصب تبلیغات بر روی این سازه‌های استرابورد هزینه تبلیغات آنها نیز به نسبت ارزان‌تر است.

.

چاپ بنر استند تبلیغاتی

اﺳﺘﻨﺪ ایکس ﻧﻮﻋﯽ ﺳﺎزه ﭘﺮﺗﺎﺑﻞ و ﺳﺒﮏ وزن اﺳﺖ، ﮐﻪ برای تبلیغات محیطی از آن استفاده می‌شود. این سازه از دو بخش تشکیل شده است: بنر و پایه (یا همان استند). وزن این محصول بسیار سبک است و استند آن به شکلی است که به راحتی قابل جمع شدن است، و حمل آن نیز بسیار آسان است.

چاپ بنر استند یکی از پرکاربردترین و مقرون به صرفه برای تبلیغات محیطی و چاپ فضاهای بیرونی است. استند ایکس در تبلیغات نمایشگاهی نیز بسیار پرطرفدار است. سایزهای استاندارد این محصول 60 در 170 سانتیمتر و 90 در 200 سانتیمتر است.

.

چاپ تبلیغات تراتزیتی

تبلیغات ترانزیتی یا تبلیغات روی وسایل نقلیه (مانند: ماشین‌ها حمل کالا یا اتوبوس‌های BRT)، نوعی از تبلیغات محیطی هستند که روی وسایل نقلیه، مانند اتوبوس‌های شهری و بین شهری، کامیون یا وانت‌های حمل کالا، مترو و قطار مسافربری‌ و حتی در فرودگاه‌‌ها و دیگر ترمینال‌های مسافربری نصب می‌شوند. این دسته از تبلیغات محیطی به دلیل حضور در تردد در نقاط مختلف، و یا شهرهای مختلف، تعداد مخاطبان بسیار بیشتری را درگیر می‌کنند. سیستم حمل و نقل بعلت اینکه گستره زیادی از افراد را بصورت هدفمند تحت پوشش خود قرار می‌دهد، هزینه‌ی کمتری را نسبت به سایر رسانه‌های تبلیغاتی دارد.

تبلیغات روی اتوبوس‌ها و قطارها و در واقع وسایل نقلیه‌ای که بدنه شیشه‌ای دارند، توسط چاپ مش چسبدار انجام می‌شود. مش چون قابلیت عبوردهی نور را دارد، برای وسایل نقلیه عمومی مناسب است. برای تبلیغات روی بدنه سایر وسایل نقلیه چاپ وینیل یا استیکر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ وینیل هم بصورت براق و هم به صورت مات انجام می‌شود، که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

.

.مزیت های چاپ بنر تبلیغاتی در جذب مخاطب

چاپ بنر تبلیغات محیطی نقش پررنگی در جذب و ایجاد مخاطب دارد. این نقش مهم در سایه مزیت های هر یک از ابزارهای تبلیغاتی ایجاد شده، که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

.

انعطاف‌پذیری در مکان نصب بنر

تبلیغات محیطی می‌توانند در عرش پل‌ها، اتوبان‌ها، بزرگراه‌ها و نزدیک فروشگاه‌ها و هر جا که قوانین شهری و شهرداری اجازه دهد، نصب شوند و سطوحی از مخاطبان محلی، استانی و کشوری را پوشش دهند. محل نصب و اجرای تبلیغات و چاپ فضای باز با توجه به جامعه هدف و مخاطبان محصول یا خدمات شما مشخص می‌شود. به عنوان مثال ممکن است مخاطب محصول شما طبقه اقتصادی خاصی از جامعه باشد، در این صورت بهتر است چاپ بنر بیلبورد شما در مناطقی نصب شود، که احتمال دیده شدن توسط آن دسته از افراد در آن منطقه بیشتر باشد. مانند بنر بیلبورد تبلیغات جواهرفروشی‌ها که اغلب در مناطق متمول شهر اجرا می‌شوند.

.

قابلیت آگاهی بخشی گسترده

تبلیغات محیطی بخاطر تأثیرگذاری بالایی که در انتقال پیام دارند، که این اتفاق بخاطر ساده بودن پیام رخ می‌دهد، آگاهی زیادی در بین مخاطبان ایجاد می‌کند. کمپین‌های تبلیغات محیطی گسترده دقیقا به دلیل همین قابلیت ابزارها، پا به دنیای تبلیغات گذاشتند. زمانی که تبلیغات محیطی شما برای دفعات متعدد در معرض دید مخاطبان شما قرار می‌گیرد، این تکرار مداوم سبب ایجاد آگاهی و ماندگاری برند شما در ذهن مخاطب می‌شود. البته در اینجا نکته بسیار مهمی نهفته است، و آن چیزی نیست جز طراحی تبلیغ شما و پیام و محتوایی که دارد.

.

ماندگاری در ذهن مخاطب

چاپ بنر تبلیغات محیطی به دلیل اینکه در طول روز شاید بارها و بارها در معرض دید مخاطب قرار گیرند، در صورتی که پیام و محتوای خوبی داشته باشند به راحتی می‌توانند در مدت کوتاهی در ذهن مخاطب ثبت شوند. مردم نمی‌توانند این تبلیغات را خاموش کنند یا دور بیندازند، بلکه به دفعات تبلیغ را می‌بینند. همین تکرار و مدام در مقابل دیده‌گان مخاطب بودن، خواه ناخواه سبب ثبت و حک شدن نام برند شما در ذهن مخاطب می‌شود. مانند تبلیغات محصولات اسنوا در کمپین “فقط یه ایرونی میدونه، یه ایرونی چی میخواد” که بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی آن بطور گسترده در شهر تهران اجرا شد و مطمئنا برای مدت طولانی در ذهن مخاطب خود ثبت شد.

.

دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان

با توجه به اینکه انتخاب محل نصب بیلبوردها با صاحبان کسب و کارها و یا آژانس‌های تبلیغاتی است، تارگت کردن جامعه هدف تبلیغات کار آسانی است. بعلاوه تعداد افراد بسیار زیادی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد، حتی افرادی که شاید فقط یکبار تبلیغ را ببینند. اگر تارگت کردن جامعه هدف و محل اجرای تبلیغات به درستی انجام شود، شما به طیف گسترده‌ای از مخاطبان خود دسترسی خواهید داشت که این رویداد تحول خارق‌العاده‌ای در فروش شما ایجاد خواهد کرد.

.

سخن آخر

در این مطلب با چاپ بنر تبلیغاتی، انواع و کاربردهای متعدد آن آشنا شدیم، و آموختیم که برای هر هدف تبلیغاتی از کدامیک از خدمات چاپ بنر تبلیغاتی استفاده کنیم. اگر در مورد مطالب این مقاله سوالی داشتید، در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا به طور تخصصی پاسخگوی سوال شما باشیم. با آرزوی موفقیت 🙂

Call us
مقالات مشابه
انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق‌نشیمن+10 طرح منحصربفرد

یکی از بخش‌های خانه که معمولا بیش از سایر قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و محبوب‌تر هم هست، فضای نشیمن خانه است! انتخاب کاغذ دیواری برای این بخش کمی مشکل‌تر از سایر قسمت‌های خانه است، زیرا افراد مدت زمان بیشتری در نشیمن حضور دارند. برای انتخاب کاغذ دیواری نشیمن گزینه های مختلفی وجود دارد، که […]

طراحی و چاپ

نکاتی که یک طراح خلاق باید بداند

طراحی و چاپ در انواع چاپ بنر، چاپ یووی یا چاپ فلت بد جزو مشاغل پرهزینه محسوب می‌شود، و باید گفت که این هزینه‌ها صرفا مالی نیستند، بلکه زمان صرف شده برای دیزاین یک طرح نیز بخشی از این هزینه هاست. چیزی که یک طراح و مشتری می‌خواهد، طرحی مطلوب و مناسب است و نهایتا […]

کاغذ دیواری اتاق کودک

راهنمای نحوه انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

این سوالات و چندین پرسش دیگر ممکن است پیش از انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک، به ذهن همه‌ی مادران برسد و انتخاب کاغذ دیواری را برای آن‌ها کمی سخت و پیچیده کند. در ادامه این پست چند نکته ساده و ضروری برای راهنمایی مادران در انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک تان […]

تبلیغات بنری

آثار مثبت کمپین تبلیغات بنری در رشد مخاطبان

یکی از ابزارهای ارتباطی کسب و کارها با مخاطبان برای جذب مشتری جدید، تبلیغات است. تبلیغات در رسانه ها، تبلیغات در اینترنت، تبلیغات در فضای مجازی و تبلیغات محیطی؛ در این بین روش های تبلیغات محیطی نسبت به سایر انواع تبلیغ ها، از قدمت بیشتری برخوردار هستند. یکی از روش های تبلیغات محیطی، کمپین تبلیغات […]

چاپ استیکر ترنسپرنت

چاپ استیکر ترنسپرنت؛ مزایا، معایب و کاربردها

استیکر ترنسپرنت پشت چسب دار، از جنس PVC (پی وی سی) با کیفیت بسیار عالی و قابلیت چاپ با پوشش رنگ فوق العاده قوی و جذاب برای چاپگرهای با عرض پهن و کاملا سازگار با محیط زیست طراحی و ساخته شده است. کیفیت چاپ استیکر ترنسپرنت چه از نوع مات و چه از نوع براق […]